Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski IX Ogólnokrajowy Konkurs na „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” - Powiat Wodzisławski

IX Ogólnokrajowy Konkurs na „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy w gospodarstwach rolnych oraz wyłonienie gospodarstw mających osiągnięcia we wdrażaniu tych zasad.

Organizatorami Konkursu są:

• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
  • Państwowa Inspekcja Pracy
  • Agencja Nieruchomości Rolnych

Udział w Konkursie mogą wziąć pełnoletnie osoby prowadzące produkcyjną działalność rolniczą. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie gospodarstwa rolnego w najbliższej  Placówce Terenowej KRUS w Rybniku w terminie do 15.03.2011. Zgłoszenia dokonuje się na odpowiednim formularzu. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Placówkach Terenowych jak i Oddziale Regionalnym KRUS, a także na stronie internetowej KRUS oraz w przedstawicielstwach współorganizatorów. Szczegółowe informacje o warunkach udziału w Konkursie (jak i wypełnić formularze zgłoszeniowe) można uzyskać w najbliższej Placówce KRUS mieszczącej się w Rybniku przy ulicy Klasztornej 3..

Komisja Konkursowa w zgłoszonych gospodarstwach oceniać będzie elementy wpływające bezpośrednio na bezpieczeństwo pracz, a między innymi:

• ład i porządek w obrębie podwórza,
  • stan budynków inwentarskich i gospodarczych, w tym stan schodów i używanych drabin oraz instalacji i urządzeń elektrycznych,
  • wyposażenie maszyn i urządzeń używanych w gospodarstwie w osłony ruchomych części, podpory i zabezpieczenia,
  • stan pilarek tarczowych,
  • warunki obsługi zwierząt gospodarskich,
  • stosowanie, stan i jakość środków ochrony osobistej.

Laureaci konkursu regionalnego, wojewódzkiego i krajowego zdobędą nagrody i wyróżnienia.