Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Dziś Dzień Pracownika Socjalnego

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego - polskie święto ustanowione na mocy przepisów o pomocy społecznej. Dzień ten jest obchodzony jako święto rosortowe służb społecznych. Najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników pomocy społecznej oraz instytucji systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami w całym powiecie, w szczególności dla pracowników socjalnych zatrudnionych w powiatowych jednostkach organizacyjnych składają władze Powiatu Wodzisławskiego.

baner Dzień Pracownika Socjalnego

Praca w pomocy społecznej to humanitarna służba, często wykraczająca daleko poza ramy zwykłych służbowych obowiązków. To praca z materią najpiękniejszą, ale i najtrudniejszą – Człowiekiem, jego problemami, ułomnościami, postawami życiowymi i utrwalonymi wzorcami zachowań. Wymaga od pracowników służb społecznych ogromnego zaangażowania, empatii, tolerancji i zrozumienia dla ludzkiej natury oraz meandrów życia, ale też stanowczości, konsekwencji i uporu w działaniu oraz wyraźnego wyznaczania.

Mając świadomość, że najwyższą nagrodę za Państwa profesjonalizm i trudną pracę stanowi wdzięczność osób i rodzin, którym udało się pomóc odmienić ich los, w tym szczególnym dniu pragniemy przekazać życzenia zdrowia, wielu sił duchowych i fizycznych w wykonywaniu codziennych obowiązków, zadowolenia z warunków pracy, a także wielu powodów do radości oraz optymizmu i wiary w to, jak wiele jeszcze można osiągnąć.

(-) Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń z Zarządem Powiatu
(-) Przewodniczący Adam Krzyżak z Radą Powiatu Wodzisławskiego