Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dzień otwarty w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego - 5 czerwca 2009 r. - Powiat Wodzisławski

Dzień otwarty w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego – 5 czerwca 2009 r.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego. W tym roku jest on organizowany w ramach projektu „Szkoła otwarta dla dorosłych”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Dzień Otwarty w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędzie się 5 czerwca w budynku szkoły przy ul. Gałczyńskiego 1, i potrwa od godziny 14.30 do 18.00. Tegoroczna impreza ma mieć z założenia rodzinny charakter, dlatego przygotowano program, który powinien zachęcić całe rodziny do odwiedzenia  placówki.

Głównym celem Dnia Otwartego jest promocja kształcenia przez całe życie oraz prezentacja oferty edukacyjnej PCKU. Ponadto  goście będą mieli okazję skorzystać z porad doradcy zawodowego oraz pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Powiatowego Urzędu Pracy.

Specjalne atrakcje zostały przygotowane dla dzieci, aby i one mogły skorzystać z wizyty w PCKU. Każdy maluch będzie mógł wziąć udział w jednym z konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Uczestnicy konkursów „Namalują nasz Świat” wykorzystując kredki, komputer lub śpiewając dowolną piosenkę polskiego wykonawcy. Jednym z jurorów będzie Andrzej Lampert, piosenkarz, wokalista zespołu PIN, znany z radia i telewizji, który wraz ze swoim zespołem weźmie udział w konkursie PREMIERY i SUPERJEDYNKI 2009 na tegorocznym Festiwalu Piosenki w Opolu. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mieli możliwość spotkania się z artystą.
Będzie również okazja do zwiedzania sztolni.

Harmonogram Dnia Otwartego w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim – 5 czerwca 2009r

• Powitanie przybyłych gości przez dyrektora PCKU
  • Prelekcja na temat kształcenia ustawicznego i przedstawienie oferty edukacyjnej – dyrektor PCKU w Wodzisławiu Śląskim mgr Jan Kopczyński
  • Pokaz fragmentu zajęć z podstaw przedsiębiorczości prowadzonych na odległość (e-learning)
  • Możliwość skorzystania z punktów informacyjnych ZUS, PUP, doradca zawodowy

• Konkursy dla dzieci (z nagrodami) „Namaluj nasz Świat”
  • Spotkania z Andrzejem Lampertem piosenkarzem, wokalistą zespołu PIN, znanym z radia i telewizji, który wraz ze swoim zespołem weźmie udział w konkursie PREMIERY i SUPERJEDYNKI 2009 na tegorocznym Festiwalu Piosenki w Opolu.
  • Zwiedzenie szkoły i sztolni
  • Możliwość zapoznania się ze specyfiką poszczególnych kierunków, w których kształcimy (dla każdego zawodu przygotowane odrębne stoisko)

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, ul. Gałczyńskiego 1

Informacji na temat Dnia Otwartego udzielają:
wicedyrektorzy, tel. 0324553593 wew. 111
lub e-mail: do@cku.wodzislaw.pl