Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Inauguracja Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Rybniku. - Powiat Wodzisławski

Inauguracja Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Rybniku.

W Rybniku przy ul. Rudzkiej 13 rozpoczął działalność Regionalny Ośrodek EFS, który świadczy BEZPŁATNE usługi informacyjne, doradcze i szkoleniowe związane z pozyskiwaniem i właściwym wykorzystaniem funduszy z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ośrodek będzie udzielał pomocy wszystkim podmiotom z podregionów:
– rybnickiego i
– gliwickiego
(miasta: Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Zabrze i Żory oraz miasta i gminy powiatów: gliwickiego, raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego) zainteresowanym pozyskaniem funduszy z EFS. Z pomocy RO EFS Rybnik mogą korzystać szkoły, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa a także osoby fizyczne. Ośrodek przygotował szczególną ofertę skierowaną do w/w podmiotów działających na terenach gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz  miast do 25 tys. mieszkańców.

Regionalne Ośrodki Europejskiego Funduszu Społecznego to ogólnopolska sieć instytucji, które działają na rzecz rozwoju lokalnego poprzez animację aktywności, szkolenia, upowszechnianie informacji i doradztwo prowadzące do ustanowienia partnerstw międzysektorowych. Ośrodki EFS sprzyjają także powstawaniu i realizacji projektów dedykowanych specyficznym problemom społecznym zidentyfikowanym na obszarze danej gminy lub podregionu pod kątem możliwości rozwiązania tych problemów z wykorzystaniem środków EFS.

W Rybniku ośrodek będzie prowadzony przez zespół doświadczonych ekspertów Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości  oraz Stowarzyszenia Organizacji Pozarządowych „MOST”.

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości działa od 2005 r. w ramach Krajowego Systemu Usług, specjalizując się w usługach szkoleniowych, informacyjnych oraz doradczych. Inkubator tworzy i realizuje projekty oraz szkolenia dla osób poszukujących nowej tożsamości zawodowej a także promuje indywidualną przedsiębiorczość.

Stowarzyszenie „MOST” prowadziło Regionalny Ośrodek EFS w latach 2007-2008 dla subregionu centralnego i zachodniego województwa śląskiego.

Odwiedź Biuro:
ul. Rudzka 13, 40-200 Rybnik (lokal nr 1.4)
(budynek Laboratorium Informatycznego Centrum Kształcenia  Inżynierów Politechniki Śląskiej)
od poniedziałku do piątku
w godz. od 9:00 do 17:00.

Kontakt:

tel.: 032/ 429 57 75