Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Druga edycja "ŚpiewaMY" za nami - Powiat Wodzisławski

Druga edycja „ŚpiewaMY” za nami

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się druga edycja Festiwalu Karaoke Osób Niepełnosprawnych. To niezwykłe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Wodzisławskiego, Ireneusza Serwotki.

Tegoroczna edycja festiwalu zgromadziła 15 niezwykłych uczestników i kilkuset rozśpiewanych widzów. – Każdy z nas ma w sobie talent, trzeba tylko poszukać w sobie odwagi, żeby móc go uwolnić – mówiła organizatorka wydarzenia, Aleksandra Hawrył. Z kolei Danuta Maćkowska, Wicestarosta Wodzisławska doceniła wartość tego wydarzenia. – Jesteśmy dumni, że w naszym powiecie możemy brać udział w tak niezwykłym wydarzeniu. Wszyscy jesteście zwycięzcami, a sam udział w festiwalu to ogromne wyróżnienie – stwierdziła Danuta Maćkowska. Później prowadzący Anna Politowicz oraz Łukasz Ochodek zaprosili na scenę naczelnik wydziału oświaty Katarzynę Zöllner-Solowską oraz dyrektora ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim Andrzeja Skibę by wraz z wicestarostą oficjalnie zainaugurowali festiwal.

Dzięki gorącej atmosferze, podkręcanej dodatkowo przez wodzireja Pawła Kordułę oraz Dj Merci M, publiczność zgromadzona w Wodzisławskim Centrum Kultury świetnie się bawiła i była ogromnym wsparciem dla uczestników. Ci zaś wznosili się na wyżyny swych umiejętności, aby śpiewem i doborem repertuaru zachwycić jury i oczarować publiczność. Ta niezwykła sztuka udawała się zawsze. Dodatkowo festiwal uświetniły tańce grup „Miraż”, „Dżepetto squad”, występ wokalny grupy „Turbulencja”, koncert uczniów szkoły muzycznej oraz koncert gospodarzy wydarzenia – uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. W czasie trwania festiwalu, publikę zaczepiali klauni, dodatkowo bawiąc i angażując widzów wydarzenia.

W jury tegorocznej edycji zasiedli Maja Czyż, Katarzyna Popek oraz Rafał Karwot. I choć wybór był bardzo trudny, to decyzją członków jury Jakub Jóskowski i Jessica Siedlecka zdobyli wyróżnienia. Decyzja co do wyboru miejsc była trudna, ale ostatecznie trzecia lokata przypadła Robertowi Bugli, drugie miejsce zajął Joachim Krzyształa, a bezkonkurencyjną okazała się być Angelika Faucz. Zwyciężczyni odebrała również bon na nagranie singla w profesjonalnym studiu. – Wszystkim, którzy szykują się na festiwal w kolejnym roku  życzymy  odwagi  i zapału do pracy nad przygotowaniem repertuaru – dodała na zakończenie Aleksandra Hawrył.