Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatna mammografia w Powiecie Wodzisławskim - Powiat Wodzisławski

Bezpłatna mammografia w Powiecie Wodzisławskim

DARMOWE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W MAMMOBUSIE DLA KOBIET MIĘDZY 50 A 69 ROKIEM ŻYCIA

Badania mammograficzne to rentgenowskie badania prześwietlające  piersi w celu wczesnego wykrycia ewentualnych zmian, w tym nowotworowych.
Rocznie około 12 000 kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi, z czego blisko połowa umiera. Głównym czynnikiem tak wysokiej umieralności jest brak powszechnej dostępności do aparatów mammograficznych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet oraz celem dotarcia do miejsc, w których jest słaba dostępność do aparatury diagnostycznej, Instytut Onkologii w Gliwicach zakupił nowoczesny mammobus z wbudowanym cyfrowym mammografem.

Dzięki wysoko wykwalifikowanym pracownikom oraz aparaturze najnowszej generacji, można szybko, komfortowo i blisko swojego miejsca zamieszkania wykonać rzetelne badania diagnostyczne najwyższej jakości.

Organizatorem akcji jest Centrum Onkologii Oddział w Gliwicach wraz z  Urzędami Miast Radlin, Rydułtowy i Pszów oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radlinie oraz Lodowiskiem w Pszowie.

• od 21 do 24 WRZEŚNIA br. przed  Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radlinie (ul. Mariacka 9), w godzinach od 10.00 do 17.00.
    Wyniki badań będą do osobistego odbioru  od 19 października br. w Kancelarii Urzędu Miasta Radlin,  od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 14.00.
  • 25 i od 28 do 30 WRZEŚNIA br. na rynku w Rydułtowach (była stacja benzynowa, ul. Bema) w godzinach od 10.00 do 17.00.
    Wyniki badań będą do osobistego odbioru  od 22 października br. w Biurze Rady Urzędu Miasta Rydułtowy, od poniedziałku do piątku , w godzinach od 10.00 do 14.00.
  • od 1 – 2 i 5 – 6 PAŹDZIERNIKA br. na parkingu przed lodowiskiem w Pszowie (ul. Sportowa 1), w godzinach od 10.00 do 17.00.
    Wyniki badań będą do osobistego odbioru  od 27 października br. w rejestracji NZOZu Vitamed w Pszowie (ul. Andersa 22), od poniedziałku do piątku , w godzinach od 8.00 do 18.00.

Z darmowej profilaktyki mogą skorzystać kobiety w wieku między 50 a 69 rokiem życia.
Wymaganym dokumentem jest dowód tożsamości z numerem PESEL.

Badania są bezpłatne, gdy od ostatniego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia upłynęły pełne dwa lata lub rok, jeśli ktoś
z najbliższej rodziny pacjentki zachorował na raka piersi.
Z udziału w programie wykluczone są pacjentki leczone w Poradniach Chorób Piersi oraz pacjentki leczone z powodu rozpoznanego raka piersi.