Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spotkanie z ks. prof. Jerzym Szymikiem - Powiat Wodzisławski

Spotkanie z ks. prof. Jerzym Szymikiem

Spotkanie autorskie z ks. prof. Jerzym Szymikiem, które odbyło się 16 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, było kolejną imprezą zorganizowaną w ramach X Powiatowych Dni Kultury. Gościa uroczyście powitał Starosta Jerzy Rosół . W spotkaniu uczestniczył także Wicestarosta Tadeusz Skatuła, władze miejskie oraz licznie zgromadzona publiczność.

Ksiądz prof. Jerzy Szymik jest wybitnym teologiem i poetą. Jego twórczość literacka nie ogranicza się jedynie do poezji. Coraz większym zainteresowaniem czytelników cieszą się reportaże ukazujące się na łamach „Gościa Niedzielnego”, a zebrane wszystkie w tomiku „Między ziemią a niebem”. Całokształt pracy twórczej, w której jego rodzinne miasto Pszów zajmuje szczególne miejsce, jest bardzo bogaty. Jego liczne publikacje stanowią swoistą promocję Powiatu i całego regionu.

W trakcie spotkanie ks. prof. Szymik  przytaczał charakterystyczne wiersze ze swojego dotychczasowego dorobku , zaprezentował kilka utworów z nowego tomiku poezji, który ukaże się w listopadzie. Każde spotkanie z twórczością księdza  przebiega w atmosferze „smakowania” słowa, jego wartości i próby odkrywania w nim piękna. Również i tym razem wieczór w bibliotece upłyną na obcowaniu z pięknem poezji i próbą jej przybliżenia.