Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 30 lat samorządu - zobacz, jak zmieniła się Twoja najbliższa okolica - Powiat Wodzisławski

30 lat samorządu – zobacz, jak zmieniła się Twoja najbliższa okolica

Dokładnie 30 lat temu, 27 maja 1990 r., odbyły się pierwsze demokratyczne wybory samorządowe w powojennej Polsce. Na pamiątkę tego wydarzenia od dwudziestu lat w Polsce obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji przygotowaliśmy krótką prezentację tego, jak w ciągu minionych 30 lat, dzięki działalności samorządów terytorialnych (miejskich, gminnych, powiatowego i regionalnego), ich współpracy i inspiracji zmieniła się Wasza najbliższa okolica. W materiale wykorzystano tylko fotografie wybranych obiektów. Nie sposób bowiem ukazać w krótkim materiale filmowym trzydziestu lat zmian...