godło powiatu wodzisławskiego - strona startowa

POWIAT WODZISŁAWSKI

Klasyczna Kontrastowa Tekstowa logo powiatuLOGO biuletyn informacyjnyBIP e-usługiSEKAP wersja enEN wersja deDE

Miasta i Gminy

Dla Przedsiębiorcy

Dla Organizacji Pozarządowych

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Projekty UE

W serwisie

Zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi już w jutro!

Wszystkich sympatyków i miłośników koni, a także mieszkańców powiatu oraz pogranicza polsko–czeskiego zapraszamy 13 września do Gorzyc na Transgraniczne Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Zawodom towarzyszyć będzie festyn jeździecki, podczas którego wystąpi zespół TABU.

Powiat Wodzisławski w partnerstwie z Gminą Dolna Łomna w Republice Czeskiej i Gminą Gorzyce otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „PRZEKRACZAMY GRANICE” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 na realizację projektu „Transgraniczne Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi”.

Zawody oraz festyn odbędą się na terenach rekreacyjno-sportowych Gminnego Ośrodka Turystyki, Sportu i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach (ul. Bogumińska 31).

Program zawodów:

09.30 – uroczyste rozpoczęcie
09.45 – konkurs ujeżdżenia, konkurs zręczności powożenia
13.00 – przerwa
14.00 – konkurs maratonu
18.30 – dekoracja zawodników, wręczenie nagród

Program festynu:

14.00 – występ zespołu Czyżowianki
14.40 – występ zespołu dziecięcego KAPRYS
15.00 – występ zespołu Olzanki
15.30 – występ zespołu EDA z Olzy
16.00 – występ zespołu Gorzyczanie
16.30 – występ zespołu VOCALSI
17.00  – występ zespołu KAMELEON
18.00 – koncert zespołu Kurcbend
20.00  – koncert zespołu TABU

Ponadto:

– możliwość przejażdżki bryczką oraz kucykiem
– gry i zabawy dla dzieci na boisku Orlik
– polsko-czeskie rozgrywki sportowe (mecz siatkówki/koszykówki, bule)
– pokazy konne

Udział bezpłatny!

Do pobrania:

Regulamin zawodów
Załącznik nr 1 – Kodeks postępowania z koniem

Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr3 – Oświadczenie rodziców

Załącznik nr 4 – Program ujeżdżenia wraz ze schematem

Ulotka informacyjna na temat zawodów i festynu

Plakat

Przyjedź, poznaj, pokochaj. Film promujący Powiat Wodzisławski. Zachęcamy zatem do pobierania i udostępniania. Przejdź do strony

System Informacji Przestrzennej Powiatu Wodzisławskiego narzędzie wspomagania zarządzaniem w administracji publicznej. Przejdź do strony

Porady prawne

punkt bezpłatnych porad prawnych

Wieści Powiatu Wodzisławskiego

Numer 8/2016 październik

W numerze m.in. o pierwszym pokoju zagadek w powiecie, o projekcie, w ramach którego uczniowie PCKZiU będą kontrolować roboty NAO, a także relacja z Mistrzostw o Puchar Starosty Wodzisławskiego w pływaniu i podsumowanie dziesięciu lat działalności Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Materiały wideo

Wieści Powiatu Wodzisławskiego – Październik 2016

W programie m.in. o Ogólnopolskim Tygodniu Kariery i Targach Pracy w powiecie wodzisławskim, o nowych karetkach dla szpitali, a także relacja z uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela i podsumowanie Festiwalu Kryminału. Zachęcamy do obejrzenia!

Galerie zdjęć

Uczniowie wodzisławskiej Budowlanki szlifowali swoje umiejętności we Frankfurcie