POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Znajdź swoje miejsce na Ziemi i zdobądź wsparcie finansowe dla projektu

Fundacja Orlen rozpoczęła nabór do czwartej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „Moje miejsce na Ziemi”. Do 29 lipca br. organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich itp. z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach. Budżet programu to 2 miliony złotych. Szansę na grant ma w tym roku aż 200 podmiotów.

Granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł Fundacja Orlen przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe, ale też instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich czy parafie.

Najlepsze inicjatywy czwartej edycji konkursu „Moje miejsce na Ziemi” wybierze komisja programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele PKN Orlen i jego Fundacji. Szansę na wygranie grantu będą miały przede wszystkim projekty poprzedzone rzetelnym rozpoznaniem lokalnych potrzeb oraz te, które integrują mieszkańców i angażują do współpracy różne podmioty. Projekty muszą być realizowane w okresie od 29 października 2021 r. do 30 czerwca 2022 roku.

Źródło grafiki: strona internetowa Fundacji Orlen: https://fundacja.orlen.pl/PL/Aktualnosci/Komunikaty/Strony/Rekordowe-wsparcie-PKN-ORLEN-dla-spo%C5%82eczno%C5%9Bci-lokalnych-.aspx?pageNumber=3, dostęp: 22.6.2021 r.