Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Zebrali 750 kg żywności

Zebrali 750 kg żywności

W wyniku ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Tak, POMAGAM” , która odbyła się 6 i 7 grudnia, wodzisławski Warsztat Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciczek zebrał ok 750 kg żywności, która trafi do najbardziej potrzebujących osób z terenu powiatu.

W tym roku po raz pierwszy warsztat terapii z Wodzisławia Śl. włączył się  w świąteczną zbiórkę żywności, dzięki czemu pomogą najbardziej potrzebującym rodzinom, osobom starszym i chorym w powiecie wodzisławskim.

Podczas zbiórki uczestnicy i pracownicy warsztatu oraz wolontariusze z wodzisławskiego liceum katolickiego w dwóch punktach na terenie Wodzisławia Śl.  zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu, takie jak: słodycze, herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej oraz bakalie. – Cieszę się, że nasi podopieczni z takim zapałem włączyli się w akcję, bo dzięki temu zrozumieli, że jest wiele osób, które potrzebują pomocy, czasami znacznie większej niż oni sami – mówi dyrektor WTZ Andrzej Pałka.

Zebrane artykuły zostaną przekazane poprzez parafie najbardziej potrzebującym osobom w powiecie w formie świątecznych paczek, do przygotowania posiłków oraz jako pomoc doraźna.