Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy jutro do Radlina na Piknik Bezpieczeństwa - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy jutro do Radlina na Piknik Bezpieczeństwa

Wspólnie z wodzisławskimi policjantami oraz Urzędem Miasta, Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radlinie zapraszamy 19 maja na Plac Radlińskich Olimpijczyków, gdzie zorganizowany zostanie kolejny "Piknik Bezpieczeństwa".

Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie 2022, pokaz ratownictwa
Pomysł imprezy wyszedł z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Policjanci chcą w przystępny sposób uświadomić zwłaszcza młodzież szkół średnich, czym skutkuje niezachowanie ostrożności i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W akcję włączyło się wodzisławskie Starostwo, Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie, a także Parafia Wniebowzięcia NMP w Radlinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Godowie, Ochotnicza Straż Pożarna Biertułtowy i Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
W programie pikniku, który odbędzie się 19 maja od godz. 10.00 Placu Radlińskich Olimpijczyków, planowane są zajęcia z symulatorem wypadku drogowego oraz instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas imprezy wystawione zostaną też stoiska z gadżetami odblaskowymi. Odbędzie się ponadto pokaz sprzętu ratowniczego, dronów policyjnych, radiowozów, wozów strażackich i innego sprzętu. Odwiedzający piknik będą też mieli okazję założyć narkogogle i alkogogle. Z kolei w miasteczku rowerowym zostaną przeprowadzone warsztaty z bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych.
Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Plakat Pikniku Bezpieczeństwa w Radlinie 2023