Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami festyn "Oazy aktywności" - Powiat Wodzisławski

Za nami festyn „Oazy aktywności”

9 czerwca 2019 roku na wodzisławskim Rynku odbył się festyn rodzinny zorganizowany w ramach projektu „Oaza aktywności”, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim.

festyn oaza aktywności

Festyn otworzył starosta Leszek Bizoń, któremu towarzyszyła członkini zarządu powiatu odpowiedzialna za pomoc społeczną Krystyna Kuczera oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Irena Obiegły.

Główną atrakcją był blok biesiadno-kabaretowy z udziałem Tomasza CORAL SHOW, który zachęcał publiczność do aktywności i wspólnego śpiewania. Dużym zainteresowaniem cieszył się też taniec liniowy zaprezentowany przez „Silesian Line Dance” – grupę z Akademii Aktywności Ruchowej w Pszowie. Uczestnicy imprezy  poznali kilka podstawowych kroków i wspólnie  z grupą zatańczyli prosty układ taneczny. Podczas festynu zaprezentowała się również grupa taneczna, która na zakończenie – wraz z ochotnikami –  zatańczyła układ do piosenki Baby Shark.

Przez całą imprezę odbywały się animacje dla dzieci  m.in.: malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, brokatowe tatuaże oraz konkursy z nagrodami. Dodatkowo osoby obecne na festynie mogły częstować się darmową grochówką i watą cukrową, a także spotkać się z policyjnym Sznupkiem i zobaczyć z bliska jak wygląda policyjny radiowóz.

Celem  spotkania  na  wodzisławskim  Rynku  była  aktywizacja społeczności lokalnej i zachęcenie do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Była to również promocja projektu „Oaza aktywności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu   Społecznego,   a realizowanego   przez   Powiatowe  Centrum  Pomocy  Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. Wszystkich  zainteresowanych  udziałem  w  projekcie  zapraszamy  do  PCPR  na ul. Wałową 30.