Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spore zainteresowanie pracą na wakacje - Powiat Wodzisławski

Spore zainteresowanie pracą na wakacje

Dzisiaj w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. odbył się już po raz ósmy Wakacyjny Kiermasz Pracy przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl.

Wakacyjny Kiermasz Pracy

Spotkanie otworzyła dyrektor PUP Anna Słotwińska-Plewka, która przywitała młodzież poszukującą pracy wakacyjnej, jak również gości, wśród których był m.in. dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Grzegorz Sikorski, przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Adam Krzyżak,  a także przedstawiciele ZUS i Urzędu Skarbowego i inni.

Podczas kiermaszu około 40 wystawców, w tym 23 firmy, oferowały pracę w branży gastronomicznej, handlowej, budowlanej, przy roznoszeniu ulotek, pracę biurową, przy wykładaniu i pakowaniu towarów w sklepach i in. Osoby zainteresowane pracą zagranicą w charakterze opiekunek osób starszych mogły z kolei uzyskać informacje o warunkach zatrudnienia bezpośrednio u przedstawicieli agencji pracy.

Podobnie jak w latach ubiegłych do wstąpienia w szeregi służb mundurowych zachęcali policjanci oraz wojsko. Ofertę edukacyjną   prezentowały natomiast Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl., Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śl., Centrum Integracji Społecznej z Godowa oraz kilka placówek niepublicznych.

Osoby, które przyszły na kiermasz mogły również uzyskać bezpłatną poradę ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego. Przy stanowiskach wystawców można było otrzymać ulotki informacyjne oraz gadżety promocyjne.

W sumie, w ciągu dwóch godzin Wakacyjnego Kiermaszu Pracy, stanowiska wystawców odwiedziło kilkaset osób zainteresowanych podjęciem pracy stałej lub sezonowej.