Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami Festiwal Karaoke Osób z Niepełnosprawnościami "ŚpiewaMY!" - Powiat Wodzisławski

Za nami Festiwal Karaoke Osób z Niepełnosprawnościami „ŚpiewaMY!”

Za nami VI Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych ŚpiewaMY. W iście cyrkowej oprawie na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowało się 14 uczestników m.in. z Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Czerwionki-Leszczyn czy z Dąbrowy Rusieckiej.

Festiwal Karaoke Osób z Niepełnosprawnościami „ŚpiewaMy” to najbardziej rozśpiewane wydarzenie z udziałem osób z niepełnosprawnościami w naszym regionie. Tegoroczna edycja festiwalu zgromadziła 14 niezwykłych uczestników i kilkuset rozśpiewanych widzów.

Cieszę się, że po raz kolejny możemy się tutaj spotkać i wspólnie bawić. Uczestnikom gratuluję odwagi, a organizatorom dziękuję za to przedsięwzięcie, za organizowanie imprezy, która od lat przyciąga setki osób – mówił starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Występy uczestników podlegały ocenie. W tym roku nad całością festiwalowych zmagań czuwało jury w składzie: Grzegorz Czech – właściciel studia GOredords, Marek Sobota – dyrygent Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej, Szymon Kamczyk – redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich. Festiwal poprowadził wodzirej Paweł Korduła.

Na cyrkową nutę

Co roku festiwalowi towarzyszy inny motyw przewodni. Szósta edycja wydarzenia odbyła się w iście cyrkowej atmosferze. Decyzją jury, tegoroczną edycję wygrał duet-Kamil Żurek i Roy Pelc, którzy zaprezentowali utwór „Zostawcie Titanica”.  Drugie miejsce wyśpiewała Klaudia Kieś, trzecie miejsce zajął Adrian Olszewski.

Organizatorem festiwalu jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, wydarzenie współorganizują: Stowarzyszenie Czyń Dobro, Powiat Wodzisławski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury. Wydarzenie patronatem objął starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Pomysłodawczynią festiwalu jest pedagog Aleksandra Hawrył z ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim.

Poniżej galeria zdjęć. Więcej zdjęć można znaleźć na FB Powiatu (otwiera się w nowym oknie).