Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Z sercem na dłoni dla małego Mikołaja - Powiat Wodzisławski

Z sercem na dłoni dla małego Mikołaja

Wczoraj w wodzisławskim "Ekonomiku" uczniowie i nauczyciele swoimi talentami, dobrym sercem i hojnością wspierali małego Mikołaja Kubalę. W szkole po raz kolejny odbył się koncert "Otwórzmy nasze serca". Wzięli w nim udział również włodarze powiatu, którzy oficjalnie oddali uczniom do użytku nowo wyremontowaną część szkoły.

Dwie kobiety śpiewające, w tle ściana z balonów

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych Wodzisławiu Śląskim od samego rana  grali dla małego Mikołaja Kubali, który zmaga się z ciężką chorobą. Jego rodzice, którzy są absolwentami Ekonomika, Małgorzata i Marcin, zbierają pieniądze na najdroższy lek świata, naprawdę najdroższy! Potrzeba ponad 9 milionów złotych.

– Już od dwunastu lat organizujemy koncerty charytatywne. Ekonomik jest zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc i serce. Nie inaczej jest i tym razem, choć sytuacja jest wyjątkowa – rodzice Mikołaja to nasi absolwenci. To mobilizuje nas w dwójnasób – powiedziała Maria Lach, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Gościem specjalnym, który skradł serca uczestników koncertu, był sam Mikołaj.

– To bardzo wzruszające. Patrzymy w twarzyczkę tego dziecka i chcemy pomagać, będziemy grać i zbierać pieniądze dla tego malucha – podkreślali uczniowie.

Na scenie pojawili się soliści, formacje taneczne, wszyscy ci, którzy chcieli podzielić się swoim talentem z małym Mikołajem. My przypominamy link do zrzutki, tu możecie wspomóc tego małego wojownika:

Społeczność szkolna nie mogła również zapomnieć o wszystkich tych, którzy codziennie stają w obliczu wojny:

– Jesteśmy z Wami, rozumiejąc ogrom tragedii, jaka spotyka naszych ukraińskich sąsiadów i przypominamy za noblistką Olgą Tokarczuk: atak na wolną Ukrainę jest atakiem na Europę – dodała Maria Lach.

W koncercie wzięli udział członkowie Zarządu Powiatu Wodzisławskiego: starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz odpowiedzialna za powiatową oświatę członkini zarządu powiatu Kornelia Newy.