Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwsze ukraińskie dzieci urodzone w powiecie to bliźniaki. Dziś odwiedził je starosta - Powiat Wodzisławski

Starosta Leszek Bizoń wraz z Krystyną Kuczerą, członkiem zarządu powiatu, i Ireną Obiegły, dyrektorką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim odwiedzili Wiktorię - świeżo upieczoną mamę bliźniaków Swiatoslawa i Wladyslawa. To pierwsze dzieci uchodźców urodzone na terenie powiatu wodzisławskiego.

Wizyta starosty u ukraińskiej rodziny

Z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Wiktoria, będąca wówczas w 9. miesiącu ciąży, wraz ze swoją mamą Suzanną i dziećmi: Saszą, Loczą, Zienią, Aniną i Kirilem, byli zmuszeni wyjechać z rodzinnego Doniecka i szukać schronienia w Polsce. Bliźniaki przyszły na świat niespełna trzy tygodnie temu  w wodzisławskim szpitalu – mama i dzieci czują się dobrze i z nadzieją patrzą w przyszłość. Rodzina pozostaje pod opieką powiatu. Aby umilić i urozmaicić rodzeństwu bliźniaków czas, otrzymały od starostwa upominki – klocki, gry i układanki. Dumna mama z kolei odebrała od starosty list gratulacyjny i życzenia z okazji narodzin synów.