Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Z dyrektorem "Caritas" o nowych możliwościach współpracy - Powiat Wodzisławski

Z dyrektorem „Caritas” o nowych możliwościach współpracy

Ks. Łukasz Stawarz, nowy dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, był dzisiaj gościem władz Powiatu Wodzisławskiego i powiatowej pomocy społecznej.

spotkanie starosty Leszka Bizonia z dyrektorem Caritas

Z gościem spotkał się starosta Leszek Bizoń, członkini zarządu powiatu resortowo odpowiedzialna za pomoc społeczną Krystyna Kuczera oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śl. Irena Obiegły. Księdzu-dyrektorowi towarzyszył szef wodzisławskiego ośrodka „Caritas” Andrzej Pałka. Spotkanie poświęcono omówieniu dotychczasowej współpracy („Caritas” na zlecenie Powiatu prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śl. oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Połomi), a także różnych możliwości jej rozszerzenia o nowe funkcje i formy.

Włodarze powiatu podzielili się z gościem nowymi pomysłami na rozwój lokalnego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością oraz osób starszych. Następnie przedstawiciele lokalnej pomocy społecznej zaprosili ks. Łukasza Stawarza na krótką wizytę studyjną w niektórych powiatowych placówkach.