Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śl.: książka o wodzisławskich bohaterach i autorytetach - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śl.: książka o wodzisławskich bohaterach i autorytetach

Wydawnictwo "Nowiny" przygotowało wyjątkową publikację. We współpracy z lokalnymi historykami podjęto próbę upamiętnienia wyjątkowych osób, które były lub są związane z ziemią wodzisławską, a których dokonania i postawy życiowe, zasługują na podkreślenie. Książka nosi tytuł "100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości z Ziemi Wodzisławskiej".

100 autorytetów na 100 niepodległości logo

Publikacja jest efektem wyjątkowego projektu edukacyjnego podjętego na łamach „Nowin Wodzisławskich” z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  W książce znajdują się sylwetki i biogramy wybitnych, żyjących i nieżyjących osób, które są lub były związane z ziemią wodzisławską. Jak podkreśla prezes wydawnictwa Arkadiusz Gruchot, publikacja ma szansę stać się pewnego rodzaju podręcznikiem do nauczania lokalnej historii. – Wierzymy, że książka będzie nie tylko ciekawą lekturą i skarbnicą wiedzy o lokalnych bohaterach, ale także wartościową pomocą w nauczaniu i popularyzowaniu naszej historii, zwłaszcza że jest to pierwsza tego typu publikacja w powiecie wodzisławskim – podkreśla Gruchot.

100 sylwetek i biogramów, 250 stron, 20 miesięcy pracy, 9 autorów – tak w skrócie można podsumować publikację.

W pierwszej kolejności książka zostanie zaprezentowana jej bohaterom, a także krewnym osób nieżyjących. O kolejnych okazjach do zapoznania się z książką i ewentualnych możliwościach jej nabycia wydawnictwo będzie informować. Bezpłatne egzemplarze publikacji zostaną też przekazane do wszystkich szkół i bibliotek naszego powiatu. Osoby, które chcą wziąć udział w prezentacji, proszone są o kontakt na nr 664-450-432.