Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski XXX Mistrzostwa Województwa Śląskiego Strażaków PSP w Futsalu - Powiat Wodzisławski

XXX Mistrzostwa Województwa Śląskiego Strażaków PSP w Futsalu

W dniach 20-22 marca 2024 r. w hali widowiskowo-sportowej w Lubomi odbyły się XXX Mistrzostwa województwa śląskiego strażaków PSP w futsalu o puchar śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Wicemistrzami zostali strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Do walki o tytuł Mistrza Śląska Strażaków przystąpiły 23 reprezentacje komend powiatowych i miejskich oraz Centralna Szkoła PSP w Częstochowie.

Po emocjonującej walce, do fazy pucharowej awansowały drużyny: KM PSP Katowice, KM PSP Gliwice, KM PSP Zabrze, KM PSP Sosnowiec, KM PSP Dąbrowa Górnicza, KP PSP Będzin, KP PSP Wodzisław Śląski oraz CS PSP w Częstochowie. Ostatecznie, strażacy z KM PSP w Katowicach obronili tytuł Mistrzów Śląska Strażaków w Futsalu, pokonując 4:2 strażaków z Wodzisławia Śląskiego. W walce o brąz spotkały się zespoły z KM PSP w Gliwiach i KP PSP w Będzinie. Lepsi okazali się przedstawiciele komendy w Gliwicach, wygrywając 2:3 z drużyną strażaków z Będzina.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. KM PSP Katowice
  2. KP PSP Wodzisław Śląski
  3. KM PSP Gliwice
  4. KP PSP Będzin
  5. KM PSP Zabrze
  6. CS PSP Częstochowa
  7. KM PSP Sosnowiec
  8. KM PSP Dąbrowa Górnicza

Przyznano również wyróżnienia indywidualne:

1. Najbardziej wartościowy gracz (MVP) – Mateusz Mazurek (KM PSP Katowice),
  2. Najlepszy strzelec – Jacek Bażan (KP PSP Wodzisław Śląski),
  3. Najlepszy bramkarz – Adam Burek (KP PSP Wodzisław Śląski).

W ceremonii zakończenia Mistrzostw, podczas której wręczone zostały medale, puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe udział wzięli między innymi: starosta wodzisławski Leszek Bizoń, st. bryg. Damian Legierski – zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP, st. bryg. Rafał Adamczyk – p.o. komendanta powiatowego PSP w Wodzisławiu Śląskim.

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim