Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wyjątkowy koncert "pod oknami" wodzisławskiego szpitala - Powiat Wodzisławski

Wyjątkowy koncert „pod oknami” wodzisławskiego szpitala

W niedzielę, z inicjatywy powiatowych radnych Czesławy Somerlik i Gabrieli Kiełkowskiej, przed Szpitalem w Wodzisławiu Śl. odbył się nietypowy koncert dla pacjentów i personelu placówki. Wystąpił Tomek „Coral” Ciba i Kobiety na Walizkach.

koncert przed szpitalem w Wodzisławiu Śl. foto. Daniel Wojaczek (5)

Koncert był muzycznym podziękowaniem dla pracowników Szpitala, a jednocześnie świątecznym upominkiem i wsparciem dla hospitalizowanych pacjentów. – Idea zrodziła się w sercu. Dziękujemy wszystkim pracownikom ochrony zdrowia za to, że ratują nasze zdrowie i życie. Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom. Całemu personelowi medycznemu, ale także technicznemu. To podziękowania również dla konserwatorów czy ochroniarzy. Oni wszyscy nam pomagają – przyznaje Czesława Somerlik.

Na początku pandemii koronawirusa podkreśliliśmy to bohaterstwo lekarzy, pielęgniarek, ratowników i całego personelu medycznego. Teraz ta ich walka stała się taką normalnością. Chcemy pokazać, że nie zapomnieliśmy i jesteśmy wdzięczni. Wspieramy też pacjentów i życzymy im zdrowia – dodała Gabriela Kiełkowska.

Problemu z występem w nietypowej scenerii nie miał niezawodny Tomasz Ciba oraz towarzyszące mu „Kobiety na Walizkach”. – Bardzo chętnie tutaj się pojawiliśmy. Chcemy podziękować personelowi medycznemu i dodać otuchy pacjentom – podkreślali.

Podczas koncertu, co jakiś czas w szpitalnych oknach i na balkonach pojawiali się pacjenci i pracownicy szpitala, którzy machając i klaszcząc pozdrawiali i dziękowali za niezwykły koncert. Foto: Daniel Wojaczek, dzięki uprzejmości TuPolska.pl.

Oprac. BKI. Współpraca: A. Biernat (Dziennik Zachodni), A. Bienias (TuPolska). Dziękujemy.