Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wyjątkowe pożegnanie maturzystów w powiecie - Powiat Wodzisławski

Wyjątkowe pożegnanie maturzystów w powiecie

Od lat ostatni piątek kwietnia to dzień, w którym maturzyści kończą zajęcia dydaktyczne w szkołach. W tym roku na przeszkodzie uroczystym szkolnym akademiom stanęła epidemia. W powiecie wodzisławskim władze postanowiły w wyjątkowy sposób pożegnać tegorocznych maturzystów.

żegnajcie maturzyści

Starosta Leszek Bizoń oraz członkini zarządu powiatu odpowiedzialna resortowo za oświatę Kornelia Newy nagrali specjalny film z pożegnaniem i życzeniami adresowanymi do tegorocznych abiturientów szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego. Swoje filmy nagrali również dyrektorzy placówek oświatowych.

W tym roku szkolnym mury liceów i techników prowadzonych przez Samorząd Powiatu Wodzisławskiego opuści 911 abiturientów.