POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: ZOBACZ KONCERT ALEKSANDRA ZIELEŹNEGO

Aleksander Zieleźny, z w pełni autorskim i premierowym materiałem, gościł na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Niezwykle twórczy artysta zachwycił znakomitym brzmieniem i interesującymi kompozycjami zarówno od strony tekstowej, jak i muzycznej. Wszystko to działo się 17 września podczas transmisji online, w ramach akcji #siećzkulturąwdomu.

zdjęcie Aleksander Zieleźny

Aleksander Zieleźny swoje życie koncentruje na sztuce. To nie tylko kompozytor, tekściarz, ale i poeta. W kręgu jego zainteresowań znajduje się również plastyka i, co może zaskakiwać, sztuka kulinarna. To pasje, które jak sam stwierdza, mają wspólny mianownik. Mimo, że zdecydowanie woli opowiadać o sobie za pomocą tekstów, dał się namówić także na krótką, ale ciekawą rozmowę w trakcie występu na deskach WCK. W niej wspomniał o swoich inspiracjach, początkach przygody z muzyką, sposobie tworzenia i patrzenia na rzeczywistość z „realnym” optymizmem. Opowiedział także o śmiałych scenicznych poczynaniach wraz z zespołem DPSA. Podczas koncertu artysta zabrał słuchaczy w podróż do świata akustycznego, subtelnego brzmienia. Pochwalił się repertuarem, na który złożył się m.in. ballady, kołysanki i sensowne, odnoszące się do osobistych przeżyć kompozycje. Bez wątpienia wieczór spędzony w jego towarzystwie sprzyjał wielu refleksjom.

– Była to prawdziwie refleksyjna, akustyczna podróż. Pozwoliła przenieść się do świata, który Aleksander Zieleźny buduje swoją twórczością, słowem i muzyką. Po raz kolejny, we współpracy z lokalnym artystą, udało nam się pokazać potencjał artystyczny miasta i regionu, współtworząc kulturalny klimat tego miejsca – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Nagranie dostępne jest na Facebooku WCK:
https://www.facebook.com/WuCeKa/videos/723953945130854/ oraz na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=A84BPn5ytyI