Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: ZGRANY DUET NA SCENIE WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: ZGRANY DUET NA SCENIE WCK

Przed nami kolejny wyjątkowy koncert Wodzisławskiego Centrum Kultury online! Tym razem śpiewająco zachwyci nas duet – wokalistka Maja Czyż w towarzystwie pianisty, Pawła Gwoździa. O tym, jak w ich wykonaniu brzmią standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej, przekonamy się już w sobotę, 5 grudnia o godzinie 18:00.

plakat - koncert online w WCK

Maja Czyż to wokalistka, która pierwsze muzyczne kroki stawiała już w dzieciństwie. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć i sukcesów w śpiewie solowym oraz z zespołem EDA, z którym brała udział w 11. edycji programu „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. Oprócz zespołu i śpiewu solowego jest stałym członkiem orkiestr, big bandów oraz innych projektów muzycznych.

– Repertuar po jaki sięgamy to ogólnie rozumiana muzyka rozrywkowa i jazz. Chcemy pokazać ludziom, że „jazz da się lubić”– mówi Maja Czyż. Pytana o to, co jest ich źródłem natchnienia, pewnie odpowiada. – Inspirują nas przede wszystkim ludzie, którzy czują muzykę, potrafią przekazać emocje i tą muzyką żyją.

Na scenie towarzyszyć jej będzie Paweł Gwóźdź. Ten młody pianista niedawno skończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Żorach. Z wykształcenia jest muzykiem klasycznym, ale fascynuje się jazzem. Już od dzieciństwa udziela się w różnych projektach muzycznych oraz występuje z wielkimi artystami. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.

Koncert Mai Czyż i Pawła Gwoździa, wpisujący się w akcję #siećzkulturąwdomu, będzie można zobaczyć dzięki bezpłatnej transmisji na żywo, 5 grudnia o godzinie 18:00, na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.