Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Oddział covidowy w szpitalu będzie większy - Powiat Wodzisławski

Oddział covidowy w szpitalu będzie większy

Od 1 grudnia powiększy się oddział leczący pacjentów chorych na covid-19, który funkcjonuje w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Decyzją wojewody śląskiego liczba miejsc dla pacjentów na tym oddziale wzrośnie z 27 do 40.

szpital w Wodzisławiu Śl.

Bez zmian pozostaje liczba łóżek respiratorowych z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, których obecnie jest 5. Nie zmieni się też liczba miejsc obserwacyjnych w izbach przyjęć i na pozostałych oddziałach. Tych w szpitalnych jednostkach organizacyjnych jest 18.

Jak wskazał w uzasadnieniu swojej decyzji wojewoda Jarosław Wieczorek, zmiana jest wynikiem rosnącego zapotrzebowania na łóżka dla pacjentów z covid-19.