Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: Wypromujmy sobie festiwal „Zostań idolem” - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: Wypromujmy sobie festiwal „Zostań idolem”

24 września, w sobotę o godz. 11.00 w wodzisławskim Muzeum odbędą się warsztaty z promowania wydarzeń na Facebooku w ramach projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem”. Poprowadzi je Patryk Wikaliński, zaliczany do grona najlepszych fotografów mobilnych na świecie. Jeśli więc chciałbyś poznać sposoby i narzędzia na skuteczną promocję, a tym samym włączyć się w promowanie dzielnicowych eliminacji wokalnych festiwalu, nie może Cię tam zabraknąć.

Na zdjęciu mężczyzna w czapce siedzący na parapecie otwartego okna

– Od pomysłu po stworzenie grafiki za pomocą sprzętu mobilnego i wykorzystaniu rozbudowanych funkcji social media – w ten sposób uczestnicy warsztatów będą mogli w przyszłości tworzyć znacznie lepsze wydarzenia i planować kampanię promocyjną, tak aby wyróżniała się oprawą audiowizualną oraz była nacechowana kreatywnymi postami z lekkim copywritingiem – podsumowuje szkoleniowiec.

Podczas warsztatów poruszone zostaną kwestie strategii komunikacji, m.in. identyfikacji wizualnej, contentu czy interakcji z odbiorcami. Przyjrzymy się przykładom kreatywnych działań w sieci, a także publikowaniu atrakcyjnych treści. Na spotkanie warto zabrać ze sobą smartfony, tablety lub laptopy.

Patryk Wikaliński jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, redaktorem i ekspertem w zakresie twórczego wykorzystania mediów społecznościowych i łączenia ich zalet. Realizator wielu internetowych projektów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W swoich pracach zmienia rzeczywistość za pomocą koloru i perspektywy. Artysta zyskał rozpoznawalność w Internecie jako minimalistyczny i pastelowy twórca, zainspirowany architekturą bloków z „Wielkiej Płyty”. Ogólnopolski rozgłos zyskał w 2018 roku, kiedy to jako pierwszy Polak miał okazję współpracować z firmą Apple i współtworzyć międzynarodową kampanię #ShotoniPhone w kanałach społecznościowych giganta technologicznego. Jego prace można podziwiać na www.instagram.com/patryk_wikalinski.

Na około trzygodzinne warsztaty obowiązują zapisy u szkolnych koordynatorów lub w WCK. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 4554855).

Realizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury projekt ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. Patryk Wikaliński