Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: KONKURS NA MEMA - TERMIN PRZEDŁUŻONY - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: KONKURS NA MEMA – TERMIN PRZEDŁUŻONY

„Język na stadionach - język tolerancji” to tytuł projektu, na który WCK otrzymało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a zarazem temat konkursu na mema, który jest jednym z pierwszych działań w ramach dofinansowanego przedsięwzięcia. Termin składania prac został przedłużony do 5 maja.

plakat - konkurs WCK na mema

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować mema, którego elementy graficzne i tekstowe będą nawiązywać do tytułu konkursowej pracy. Celem zabawy jest propagowanie kibicowania w duchu tolerancji i zasad fair play oraz rozbudzanie kreatywności plastycznej i językowej wśród młodych mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Prace w formacie JPG o rozdzielczości 300 dpi wraz z kartą zgłoszeniową można przesyłać do 5 maja 2021 r. (a nie tylko do 30 kwietnia, jak podawano wcześniej) na adres: a.kozielska@wck.wodzislaw.pl

– Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK. – Jak na mema przystało, liczymy na humorystyczne podejście do tematu – dodaje.
Na autorów trzech najlepszych memów czekają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas spotkania podsumowującego działania projektu. Zwycięskie prace mają także szansę na pojawienie się w materiałach promujących językowe przedsięwzięcie, m.in. na wlepkach i plakatach.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić kartę zgłoszeniową.

Przypomnijmy, że Wodzisławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie 29 beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”. Projekt WCK „Język na stadionach – język tolerancji” otrzymał kwotę dofinansowania w wysokości 10 tys. zł. Konkurs na mema jest jednym z pierwszych działań, jakie WCK przygotowało w ramach przedsięwzięcia popularyzującego poprawną polszczyznę.

plansza z logami i napisem: Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021"