Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: WARSZTATY MAKRAMY W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: WARSZTATY MAKRAMY W WCK

Bawełniany sznurek, trochę wolnego czasu i chęci – tyle wystarczy, by wypleść niepowtarzalną ozdobę dla swojego domu, a przekonać się o tym będzie można już 23 października o godz. 17:00. Wtedy bowiem w Wodzisławskim Centrum Kultury, w ramach nowego cyklu „Tu i teraz”, odbędą się warsztaty z wyplatania makramy.

Plakat - warsztaty z makramy w WCK, 23.10.2020 r. godz. 17.00

Uczestnicy, pod okiem właścicielki z PillowArt – Pikowana Poduszka, nauczą się podstawowych splotów, a efektem około trzygodzinnego spotkania będzie niepowtarzalny kwietnik. Ponadto nabędą wiedzę niezbędną do rozpoczęcia swojej przygody z makramą. O rodzajach sznurków, projektowaniu, a także szukaniu inspiracji i zaopatrzenia w makramowe akcesoria opowie pasjonatka rękodzieła, Dorota Śmieja–Nakonieczna.
– Proponujemy nowy cykl warsztatowych spotkań, dedykowanych młodzieży i dorosłym. Jest on odpowiedzią na zainteresowanie ze strony osób, które chciałyby twórczo spędzić czas i realizować swoje zainteresowania pod fachowym, artystycznym okiem – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi 95 zł (organizator zapewnia wszelkie materiały). Uczestnicy, najpóźniej na tydzień przed datą warsztatów, mogą wybrać kolor sznurka (biały, jasny szary, cappuccino, miętowy, jasny różowy, zielony, czarny) lub wyplatać kwietnik w kolorze naturalnym. Zapisy na warsztaty przyjmowane są mailowo do 16 października br. pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl, a ich realizacja będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.
WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa regulamin: TUTAJ. Więcej kulturalnych propozycji na www.wck.wodzislaw-slaki.pl.