Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: KONKURS GAWĘDZIARSKI "FEDROWANI W GODCE" - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: KONKURS GAWĘDZIARSKI „FEDROWANI W GODCE”

Stowarzyszenie „Vladislavia” wraz z Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w 11. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia, a konkurs laureatów zaplanowany został na 11 grudnia br.

plakat - Konkurs Gawędziarski, na zdjeciu chlopczyk przy mikrofonie na tle cegalnej ściany

Po rocznej przerwie powraca konkurs gawędziarski “Fedrowani w godce”. To już 11. edycja cieszącego się ogromną popularnością wydarzenia. Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbędą się w zmienionej formule. Organizator czeka na zgłoszenia uczestników do 20 listopada. Zgłoszenie polega na wysłaniu karty zgłoszenia wraz z nagraniem video prezentacji własnego monologu na adres mailowy vladislaviastowarzyszenie@gmail.com lub brzozadominika@vp.pl. 5 gawędziarzy z każdej kategorii wiekowej zostanie zaproszonych na półfinały, które odbędą się 2 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Po zakończeniu przesłuchań laureaci 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii, otrzymają zaproszenie na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 11 grudnia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury

– Tematyka gawęd powinna być związana z życiem śląskiej rodziny. Mile widziane są gawędy, które odnoszące do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Uczestników oceniać będzie kilkuosobowe jury – mówi Dominika Brzoza-Piprek, pomysłodawczyni konkursu, główny instruktor ZPiT Vladislavia, prezes Stowarzyszenia „Vladislavia”.
Patronat medialny nad tegoroczną imprezą objęła TVP3 Katowice. Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w regulaminie oraz na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

– Mam nadzieję, że konkurs „Fedrowani w godce” spotka się z zainteresowaniem ze strony uczniów i przedszkolaków. Jest on bowiem okazją do spotkania miłośników gwary i śląskich tradycji oraz do zaprezentowania przed jury i publicznością swojego talentu. Ponadto celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzowanie gwary oraz tradycji śląskich, co jest istotnym elementem w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży i kształtowaniu ich tożsamości regionalnej – podkreśla Dominika Brzoza-Piprek.