Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: KINO DLA WYMAGAJĄCYCH - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: KINO DLA WYMAGAJĄCYCH

Od wielu lat w Pegazie popularnością cieszą się projekcje z cyklu kino konesera, podczas których można zobaczyć interesujące, festiwalowe tytułu. Nie inaczej zapowiadają się lutowe seanse, kiedy to na ekranie wodzisławskiego kina Pegaz zobaczymy filmy: „Kochankowie”, „Truflarze”, „Odkupienie” i „Lamb”.

Plakat Kino dla wymagajacych, na plakacie postacie trzech aktorów

Środowe Kino Konesera: „Kochankowie” – 2 lutego o 19:00
Lisa spędzając urlop ze swoim zamożnym mężem na jednej z wysp Oceanu Indyjskiego, gdzie spotyka Simona, dawnego ukochanego, który zniknął nagle trzy lata temu bez słowa wyjaśnienia. Uczucie pomiędzy nimi odżywa na nowo.

Środowe Kino Konesera: „Truflarze” – 9 lutego o 19:00
Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego.

Środowe Kino Konesera: „Odkupienie” – 16 lutego o 19:00
W swoim poruszającym debiucie reżyser Fran Kranz zabiera widzów w podróż po odkupienie w głąb największych lęków, żalu i gniewu. Zobaczymy przejmującą konfrontację rodziców dwóch chłopców, który brali udział w szkolnej strzelaninie zakończonej tragedią.

Środowe Kino Konesera: „Lamb” – 23 Iutego o 19:00
Oryginalny film to dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni, urodzone w krainie, w której nie sposób odróżnić dnia od nocy, dobra od zła, a człowieka od zwierzęcia.Oniryczny, a przy tym serwujący co chwilę gwałtowne pobudki islandzki „Lamb” wywołuje dreszcze.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: wck.wodzislaw-slaski.pl/kino/

Źródło opisu filmów i grafik: dystrybutorzy filmowi