Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚL.: "SZALONE LATA XX" - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚL.: „SZALONE LATA XX”

Z okazji Dnia Kobiet 11 marca o godz. 17:00 w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się zabawny spektakl kabaretowo- rewiowy Teatru TWU pt. „Szalone lata XX” oraz „Nigdy nie być żoną”

W spotkaniu z Publicznością staramy się wyczarować nastrój tanga “Jak za dawnych lat” z filmu „Manewry miłosne”, klimat kabaretu Qui pro quo z czasów królowania na scenach Pogorzelskiej, Zimińskiej, Dymszy, Faliszewskiego, Bodo oraz wielu innych gwiazd. W kabarecie dwudziestolecia międzywojennego miłość potrafi przemienić szare życie w piękną baśń, jak chce piosenka. Raz po raz ten natchniony liryzm piosenek ociera się o niezbyt skomplikowany, rubaszny humor skeczów oraz migawek scenicznych, zupełnie odmienny od tego, jaki proponują dzisiejsze kabarety, ale bynajmniej nie tak wyszukany, jak byśmy może oczekiwali.

Mówimy oraz śpiewamy słowami Tuwima, Jurandota oraz autorów nieznanych z imienia czy nazwiska-cytowanych w antologii S.Wielanka “Szlagiery starej Warszawy”. Zapraszamy do wspólnego śpiewania powszechnie znanych z radia czy telewizji piosenek z tamtych lat. Zapraszamy do szalonej zabawy i niczym nieskrępowanego głośnego śmiechu,czego nie tylko naszej Publiczności,ale też sobie życzymy. TWU

Wstęp wolny!