Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚL.: SPOTKANIE Z HALINĄ KUNICKĄ - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚL.: SPOTKANIE Z HALINĄ KUNICKĄ

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie z HALINĄ KUNICKĄ - "Świat nie jest taki zły..." 04 kwietnia 2019 r., godz.17.00

plakat spotkanie z Haliną Kunicką

Halina Kunicka – urodzona we Lwowie znana piosenkarka, żona Lucjana Kydryńskiego, matka Marcina Kydryńskiego.
Autorka kilkunastu płyt, wielokrotnie nagradzanych. Zaśpiewała setki niezapomnianych piosenek m.in.: „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”.
Piosenki specjalnie dla niej pisali m.in. Wojciach Młynarski, Agnieszka Osiecka czy Ernest Bryll.
Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie.
Występowała na scenach, na których lśniły Edith Piaf i Marlena Dietrich.
Przyjaźniła się z wielkimi twórcami polskiej piosenki. Została uwieczniona w wierszu Zbigniewa Herberta.

W 2015 nakładem Wydawnictwa „Otwarte” ukazała się książka pt. „Halina Kunicka. Świat nie jest taki zły”, którą napisała Kamila Drecka.

Gorąco zapraszamy!