Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wkrótce rodzinne mikołajki w WCK

Wkrótce rodzinne mikołajki w WCK

Już dzisiaj zaplanuj ten jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dzień w roku. 3 grudnia o godz. 17:00 do Wodzisławskiego Centrum Kultury przybędzie Mikołaj. Ale zanim to nastąpi, dzieci zobaczą spektakl „Dziadek Mróz, czyli po co komu zima?” w wykonaniu aktorów z Teatru Żelaznego z Katowic. Takiego muzycznego przedstawienia w WCK jeszcze nie było.

Plakat Mikołajki w Wodzisławskim Centrum Kultury

Mali widzowie potowarzyszą bohaterom w ich podróży pełnej wspaniałych, zabawnych, ale i pouczających przygód. Po co komu zima? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Także bohater bajki – Kabiś, którego ulubioną porą roku jest lato. Wędrując przez świat w poszukiwaniu przygód, znalazł miejsce, gdzie chciał zostać, ale… jego plany pokrzyżowała zbliżająca się zima. Kabiś wraz z nowym przyjacielem – ptakiem Gawim, który nie zdążył odlecieć do ciepłych krajów, postanawiają zrobić wszystko, by wiosna przyszła dużo wcześniej. Uzbrojeni po zęby stawiają czoła zbliżającej się zimie.​ Dziadek Mróz ma natomiast ręce pełne roboty! Musi prószyć śniegiem okolicę, malować mrozem kwiaty na oknach czy oszraniać gałęzie drzew. Czy spotkanie bohaterów z Dziadkiem Mrozem wygoni zimę? Odpowiedzi na te pytanie można będzie uzyskać już 3 grudnia o godz. 17.00. A zaraz po spektaklu Mikołaj wręczy grzecznym dzieciom upominki.

Bilety w cenie 25 zł (spektakl) oraz na spotkanie z Mikołajem w cenie 45 zł (spektakl i upominek) można kupić w kasie WCK oraz na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl w zakładce „kup bilet” do 27 listopada. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej (tel. 32 4554855).