Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Raciborzu - Powiat Wodzisławski

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Raciborzu

Wczoraj (7.12.2018 r.) w Arenie Rafako Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Raciborza i regionu.

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Raciborzu

Prezydent RP przyjechał do Raciborza na zaproszenie prezydenta miasta Dariusza Polowego. Towarzyszył mu m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Powiat Wodzisławski na spotkaniu reprezentował starosta Leszek Bizoń.

Podczas wystąpienia Andrzej Duda mówił m.in. o Programie dla Śląska, przyjętym przez rząd i przewidującym na Śląsku inwestycje na łączną kwotę 55 mld zł. Zapewnił, że będzie starał się wspierać realizację tego programu.

Prezydent poruszył też temat trwającego w Katowicach COP24. Odnosząc się do ochrony środowiska i klimatu, zaznaczył, że chciałby, aby pieniądze w Polsce były inwestowane w budowę nowoczesnego przemysłu i w innowacyjną gospodarkę. – Po to, żebyśmy mogli pogodzić rozwój gospodarczy, korzystanie z energii,  także tej węglowej z ochroną klimatu – mówił Prezydent RP, przypominając, że do osiągnięcia  tego celu potrzeba coraz nowocześniejszych technologii.

Odnosząc się do problemu smogu Andrzej Duda postulował o korzystanie z takich paliw, które są przyjazne dla środowiska i nie tworzą smogu  – Prosiłbym też, aby władze miejskie, powiatowe, wojewódzkie o to apelowały, bo trzeba to powtarzać. Każdy indywidualnie ma szansę przyczynić się do ochrony powietrza – podkreślił Prezydent RP.