POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Weź udział w konsultacjach dotyczących planu transportowego Powiatu

Na naszej stronie w dziale "Ogłoszenia" ukazało się zaproszenie dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego do udziału w konsultacjach w sprawie aktualizacji "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu wodzisławskiego". Od września 2021 r. planowane są bowiem spore zmiany w powiatowej komunikacji.

autobus PKS

Ich celem jest lepsze dopasowanie siatki połączeń do potrzeb mieszkańców i potoków pasażerów oraz skomunikowanie w większym stopniu powiatowej komunikacji z centrum przesiadkowym w Wodzisławiu Śl. Zmiany mają też umożliwić samorządom wspólnie organizującym komunikację obsługiwaną przez PKS w Raciborzu uzyskanie dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W planach są m.in. nowe przystanki w Lubomi, Gorzyczkach, Olzie, Gorzycach – Osinach, Bełsznicy, Wodzisławiu Śl. i Gołkowicach. Część linii ma zostać skrócona, inne – wydłużone. Uczniowie z Lubomi zyskają m.in. dogodne połączenia ze szkołami w Wodzisławiu Śl. Ma też powrócić bezpośrednie połączenie pomiędzy Syrynią i Lubomią a Pszowem. Z kolei Czyżowice zgodnie z planami uzyskają połączenie z Raciborzem.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualizacją „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu wodzisławskiego” (PRZEJDŹ – link). Istniejący obecnie plan pochodzi bowiem jeszcze z 2014 r. i wymaga zmiany.

Dokument dotyczy tylko siatki połączeń, dla których organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. i linii obsługiwanych  przez PKS w Raciborzu. Konsultacje nie dotyczą komunikacji miejskiej (MZK w Jastrzębiu-Zdroju i KM w Wodzisławiu Śląskim). Uwagi do projektu aktualizacji planu można zgłaszać na adres poczty elektronicznej: plantransportowy@powiatwodzislawski.pl. Konsultacje trwają do 22 marca 2021 r.