Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga. Moszczeńska w Mszanie zamknięta! - Powiat Wodzisławski

Uwaga. Moszczeńska w Mszanie zamknięta!

Z powodu niebezpieczeństwa dla kierowców powstałego na skutek rozbiórki wiaduktu kolejowego w Mszanie nad ul. Moszczeńską (w pobliżu skrzyżowania z ulicą Górniczą) droga ta została w trybie natychmiastowym i do odwołania zamknięta dla ruchu.

W trakcie rutynowego objazdu dróg przedstawiciele powiatowych służb drogowych stwierdzili, że podczas prowadzonej rozbiórki wiaduktu jedna z jego części niebezpiecznie przechyliła się. Na miejsce została wezwana policja oraz podjęto decyzję o natychmiastowym zamknięciu drogi w celu uniknięcia zagrożenia.

Zgodnie z informacją uzyskaną od przedstawicieli firmy prowadzącej na zlecenie PKP rozbiórkę obiektu prace mogą potrwać nawet do soboty. Dopóki drogowcy nie stwierdzą, że konstrukcja wiaduktu nie zagraża przejeżdżającym pojazdom droga nie zostanie otwarta dla ruchu.

Równocześnie uzgodniono, że prace rozbiórkowe przyczółków wiaduktu nie rozpoczną się dopóki firma je prowadząca nie uzyska wszystkich wymaganych zezwoleń.