Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w wodzisławskim Pegazie - Powiat Wodzisławski

„Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w wodzisławskim Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seans z Cyklu Filmów Religijnych: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Ten film powstawał blisko 20 lat. Gdy rozpoczynały się do niego zdjęcia, niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich historią.

Ulmowie. Błogosławiona rodzina

Opis filmu: Pierwszym rozmówcą nagranym w 2004 roku był brat Józefa Ulmy. Dzisiaj tak on, jak i kilkunastu innych świadków, których wypowiedzi zarejestrowano na potrzeby filmu, już nie żyją. Pretekstem do zamknięcia i opowiedzenia nareszcie tej historii stało się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii Kościoła. Po raz pierwszy na ołtarze trafia cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko.

Beatyfikacja Rodziny Ulmów odbędzie się w niedzielę, 10 września 2023 roku w Markowej. Tego dnia w Pegazie o 17:00 zostanie wyświetlony film.

Seanse:

8 IX 17:00 – PIĄTEK

10 IX 17:00 – NIEDZIELA

12 IX 18:00 – WTOREK

13 IX 15:00 – ŚRODA

14 IX 18:00 – CZWARTEK

„Ulmowie. Błogosławiona rodzina” – Cykl Filmów Religijnych /religijny, +13, 75 min./

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (dzieci od lat 3, uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet  Kasa kina czynna na pół godziny przed seansem. Kino Pegaz mieści się w budynku Wodzisławskiego Centrum Kultury przy ul. Kubsza 17

Źródło opisu filmu i plakatu: Rafael Film, ulmowie.pl