Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Turniej samorządowców - puchar dla Starostwa - Powiat Wodzisławski

Turniej samorządowców – puchar dla Starostwa

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim już po raz czwarty zorganizowało Turniej Samorządowców w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Zawody odbyły się dnia 11 października 2008 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał przedstawiciel Rady Powiatu Wodzisławskiego, Grzegorz Dziewior.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 5 reprezentacji urzędów: Urząd Gminy Gorzyce, Urząd Miasta Rydułtowy, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Sląskim, Urząd Gminy Marklowice (finalista zeszłorocznych zawodów) oraz Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego (zwycięzca sprzed roku).

Zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Jako pierwsze na parkiecie pojawiły się drużyny Urzędu Gminy Gorzyce oraz Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego. Od pierwszych minut dało się zauważyć, że rywalizacja podczas zawodów – mimo przyjaznej atmosfery – będzie zacięta, a poziom prezentowany przez poszczególne ekipy bardzo wyrównany.

Po zakończeniu zmagań i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzcę – po raz pierwszy w historii zawodów okazało się nim Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Zwycięski puchar odebrał kapitan zespołu, Kazimierz Grzywacz. Najlepsze zespoły otrzymały dyplomy, medale oraz puchary.

Kolejne miejsca zajęły Urząd Gminy Marklowice i Urząd Gminy Gorzyce.

Zwycięska reprezentacja wystąpiła w składzie:
Kazimierz Grzywacz, Grzegorz Dziewior, Przemysław Podeszwa, Adam Jachimowicz, Marcin Śpiewak, Piotr Brachmański, Marek Misiura, Henryk Krupa oraz Rafał Obara.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

1. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim – 10 pkt.
  2. Urząd Gminy Marklowice – 8 pkt.
  3. Urząd Gminy Gorzyce – 5 pkt.
  4. Urząd Miasta Rydułtowy – 4 pkt.
  5. Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego – 0 pkt.

(opracowanie: Biuro Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki)