Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski DPS Gorzyce otrzymał imię papieża Jana Pawła II - Powiat Wodzisławski

DPS Gorzyce otrzymał imię papieża Jana Pawła II

16 października odbyła się uroczystość nadania imienia papieża Jana Pawła II Domowi Pomocy Społecznej w Gorzycach. Na początek odprawiona została msza św. koncelebrowana w kaplicy Domu. W Sali widowiskowej odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego. W ramach uroczystości poświęcona została pamiątkowa rzeźba Jana Pawła II.

W części artystycznej goście i mieszkańcy Domu obejrzeli przedstawienie oparte na twórczości Karola Wojtyły w wykonaniu aktorki Marty Klubowicz, według własnego scenariusza, przy akompaniamencie Karoliny Nosek, artystki Filharmonii Ślaskiej.

Odbył się też koncert muzyki poważnej w wykonaniu artystów Śląskiej sceny operowej – Sabiny Olbrich – Szafraniec (sopran, solistki Teatru Rozrywki w Chorzowie), Mieczysława Błaszczyka (baryton) i Andrzeja Rosoła przy instrumencie muzycznym.

Już po południu wszyscy chętni zwiedzali DPS Gorzyce, a w sali widowiskowej wyświetlane były filmy o życiu Jana Pawła II.