Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Tischner” zaprasza na kursy przygotowujące - Powiat Wodzisławski

„Tischner” zaprasza na kursy przygotowujące

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim zaprasza ósmoklasistów na kursy przygotowujące do sprawdzianu kompetencji językowych do klas dwujęzycznych oraz do egzaminu do I klasy Liceum Sztuk Plastycznych. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapisów - liczba miejsc jest ograniczona.

Kurs przygotowujący do klas dwujęzycznych

Kurs ma na celu przygotowanie kandydatów do oddziałów dwujęzycznych do sprawdzianu kompetencji językowych, do którego przystąpienie jest konieczne na etapie rekrutacji.

Zajęcia będą odbywały się stacjonarnie w II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim w środy o godzinie 16:00, będą trwały 90 minut (2 godziny lekcyjne).
Kurs będzie składał się z 6 spotkań. Każdy z serii 5 głównych bloków zajęć zostanie poświęcony 3 różnym tematom z katalogu tematów objętych podstawą programową dla szkoły podstawowej. Jeden blok przewidziany został na zapoznanie kandydatów z wymaganiami oraz formą sprawdzianu.
Podczas zajęć uczniowie będą rozwijać następujące umiejętności:

• rozumienie wypowiedzi pisemnych/ ustnych
  • przetwarzanie tekstu określanie głównej myśli oraz znajdowanie informacji szczegółowych
  • opisywanie ludzi, przedmiotów, miejsc, zjawisk, czynności
  • relacjonowanie, wyrażanie uczuć i opinii
  • przedstawianie intencji i planów na przyszłość
  • reagowanie w sytuacjach typowych i nietypowych.

Pierwsze zajęcia odbędą się 22 marca.

WIĘCEJ INFORMACJI (otwiera się w nowym oknie)

Kurs przygotowujący do Liceum Sztuk Plastycznych

Kurs przygotowuje kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych, którzy na etapie rekrutacji muszą przystąpić do egzaminu sprawdzającego poziom umiejętności artystycznych. Obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, rzeźby i historii sztuki.

Pierwsze zajęcia odbędą się 16 marca.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ (otwiera się w nowym oknie)

Zapisy na kursy

Zapisy kandydatów prosimy zgłaszać do Sekretariatu  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim pod numerem telefonu: 32 455-22-28. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.