Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Tischner” podpisał porozumienie z sądem - Powiat Wodzisławski

„Tischner” podpisał porozumienie z sądem

13 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim podpisał porozumienie o współpracy z Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki temu uczniowie klas prawniczych, których uruchomienie planowane jest w najbliższym roku szkolnym, będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy z wybranych dziedzin prawa.

podpisanie porozumienia o współpracy ZSP w Wodzisławiu Śl. a Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim

Porozumienie podpisali dyrektor ZSP w Wodzisławiu Śląskim Wojciech Komorek oraz Wiceprezes Sądu Rejonowego Sędziego SR Beata Domagała. Celem współpracy jest stworzenie uczniom  II LO, Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych możliwości poszerzenia wiedzy z wybranych dziedzin prawa, zapoznania ze specyfiką pracy sędziów oraz zasad funkcjonowania sądu.

Uczniowie klas prawniczych, których uruchomienie jest planowane w najbliższym roku szkolnym,  skorzystają z pewnością z zajęć prowadzonych przez pracowników sądu, natomiast uczniowie klas Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych będą mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego – podkreśla dyrektor Wojciech Komorek.

Ponadto prace uczniów Liceum Plastycznego oraz OSSP będą eksponowane w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim. To już kolejne porozumienie zawarte przez ZSP w Wodzisławiu Śląskim z  instytucjami wspierającymi działalność dydaktyczną szkoły.  W styczniu 2018 placówka nawiązała współpracę z Powiatowym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu, dzięki której uczniowie klas medycznych mają możliwość uczestniczenia w zajęciach na terenie szpitala oraz mogą czerpać wiedzę z doświadczenia jego pracowników podczas wykładów w szkole.