Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Praktyczna nauka zawodu - tak uczą się technicy styliści - Powiat Wodzisławski

Praktyczna nauka zawodu – tak uczą się technicy styliści

Uczennice nowego kierunku "Technik Stylista", który we wrześniu tego roku został uruchomiony w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach, wzięły udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Podczas sesji wykorzystano prace dyplomowe Moniki Malgrab, projektantki mody i absolwentki rydułtowskiej szkoły.

Dziewczyna w czarnych, ciężkich butach

Technik stylista to kierunek, gdzie zawodu uczą się przyszli projektanci mody, styliści, organizatorzy pokazów mody, konstruktorzy odzieży, dziennikarze modowi czy fotografowie mody i kostiumografowie.

Zadaniem uczennic było przygotowanie własnej stylizacji – fryzury, makijażu, ubrania czy biżuterii oraz aranżacji do zdjęć. Teraz dziewczyny projektują i szyją stroje, które będzie można zobaczyć podczas kolejnej sesji fotograficznej oraz w trakcie pokazu mody.

Poniżej efekty sesji. Zdjęcia wykonała Jagoda Barteczko.