Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wolontariusz Roku 2022. Zgłoś swojego faworyta! - Powiat Wodzisławski

Wolontariusz Roku 2022. Zgłoś swojego faworyta!

Zachęcamy do składania kandydatur na Wolontariusza Roku 2022 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

grafika okolicznościowa

Konkurs jest skierowany do wolontariuszy oraz organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami. To doskonała okazja, by w sposób szczególny docenić, wyróżnić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie oraz aktywność. Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu potrwa do 29 listopada 2022 roku, do godziny 15:00.

Celem konkursu jest promocja aktywnych, zaangażowanych społecznie osób, które podejmują działania na rzecz innych, wspierają działania organizacji i instytucji, organizują i włączają się w inicjatywy, akcje i działania społeczne na terenie miast i gmin Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Konkurs ma także na celu promocję i upowszechnianie dobrych praktyk współpracy organizacji i instytucji z wolontariuszami.

Do konkursu zgłaszani mogą być kandydaci w następujących kategoriach:

• wolontariat indywidualny;
  • grupy wolontariackie (w tym szkolne koła wolontariuszy);
  • inicjatywa na rzecz Ukrainy i uchodźców.

Osoba, która zwycięży w konkursie zostanie uhonorowana tytułem „Wolontariusz roku 2022 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego”.

Formularze zgłoszeniowe wraz ze zdjęciami/filmikiem należy przesłać na adres e-mail wolontariat@cris.org.pl oraz dostarczyć w wersji papierowej do Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS (ul. Rudzka 13C, Rybnik).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 grudnia podczas Gali Wolontariatu zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Organizatorami konkursu są:

• Stowarzyszenie OLIGOS,
  • Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego,
  • Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są na stronie CRIS (link, nowe okno)