Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Sukces uczennicy rydułtowskiej szkoły

Sukces uczennicy rydułtowskiej szkoły

Julia Szczepańska i jej kolekcja "Kobieca drapieżność" znalazła się w gronie Finalistów Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Projektantów "Kreacje - Prowokacje 2023" , organizowanego przez Zespół Szkół Skórzano- Odzieżowych, Stylizacji i Usług- Szkoła Mody w Radomiu. Julia jest uczennicą Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach, klasy o profilu: technik stylista.

Celem konkursu jest wspieranie i promowanie utalentowanych młodych ludzi, pasjonatów mody, którzy wiążą swoją przyszłość z projektowaniem i tworzeniem własnych niepowtarzalnych kolekcji odzieżowych. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół o profilach: odzieżowym, projektowania i stylizacji ubioru z terenu całej Polski.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie uczestnicy przygotowali projekty kolekcji składającej się z 3 rysunków o tematyce
dowolnej, podkreślającej indywidualizm projektanta (stosownie do hasła przewodniego konkursu „KREACJE PROWOKACJE”).

W tegorocznej edycji konkursu nadesłano 64 kolekcje z 16 szkół o profilach odzieżowych z całej Polski. Jury wybrało 12 finalistów, którzy wezmą udział w Gali Finałowej, podczas której zaprezentują uszytą kolekcję. Gala finałowa odbędzie się 17 marca.

Julii Szczepańskiej życzymy powodzenia!