Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego - Powiat Wodzisławski

Nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) został utworzony ze środków Funduszu Pracy z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców oraz pracowników. Jego głównym celem jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Inwestycja w potencjał kadrowy powinna poprawić zarówno pozycję firm, jak i samych pracowników na konkurencyjnym rynku pracy.

Pracodawcy zainteresowani rozwojem własnych kwalifikacji lub kompetencji zatrudnionych przez nich pracowników mogą skorzystać ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na kursy i studia podyplomowe, egzaminy umożliwiające uzyskanie kwalifikacji lub uprawnień zawodowych czy badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub zatrudnienia po ukończonym kształceniu.

Limity kwotowe dla wnioskodawców uzależnione od wielkości przedsiębiorcy:

• mikroprzedsiębiorcy – maksymalna wnioskowana kwota wynosi 25 tys. zł.
  • małe przedsiębiorstwa – maksymalna wnioskowana kwota wynosi 50 tys. zł
  • średnie, duże przedsiębiorstwa – maksymalna wnioskowana kwota wynosi 65 tys. zł.

Nabór potrwa od 6 do 8 lutego.

Szczegóły na stronie urzędu (otwórz w nowym oknie).