Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Sto lat dla Niepodległej!

Sto lat dla Niepodległej!

Wczoraj korytarz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim kusił słodyczą, przyciągał wzrok biało-czerwonymi barwami, kulinarnie przypominał o niedzielnym święcie.

Szkolny konkurs „Tort dla Niepodległej” w ZSE

Szkolny konkurs „Tort dla Niepodległej” zachęcił 39 uczestników (indywidualnie lub w duetach) do zaprezentowania cukierniczych precjozów – tortów, nawiązujących barwami, tradycyjnymi smakami bądź dekoracją do świetności ostatnich stu lat Polski.

Prace uczniów oceniali lokalni cukiernicy: Krzysztof Kuźnik, Jerzy Waltar i Elżbieta Kaczmarek-Wija, a także pomysłodawczynie i organizatorki konkursu Judyta Lamża i Alina Awdziejczyk. Nagrody ufundowała Rada Rodziców i Fundacja Szkolna Ekonomik. Sponsorem konkursu była również firma Prymat. Wśród kreatorów najsmaczniejszych i najpiękniejszych tortów upamiętniających Niepodległą pierwsze miejsce zajęła Karolina Waler z klasy trzeciej, drugie: Wiktoria Szymiczek i Oliwia Ficke z klasy drugiej, a na trzecim – uczeń klasy pierwszej – Kacper Czaja.

Jury podkreślało bardzo wysoki poziom konkursu, ogromną staranność i pracę włożoną w przygotowanie wypieków. Nie bez znaczenia był również smak – za jego kreację wyróżnieni zostali trzecioklasiści Łukasz Skowron i Patrycja Mandera. Smaki były rozmaite: tradycyjny i wyraźny kajmak rywalizował z dostojnym migdałem, malina i truskawka przypominały o narodowych barwach, zaś stracciatella kazała sięgnąć do kuchni włoskiej.

Warto wspomnieć, że to nie jedyny pomysł na słodkie urodziny przygotowany w Ekonomiku z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Smaczną pamiątkę przygotowała bowiem również klasa druga Technikum Gastronomicznego pod opieką Pana Krzysztofa Zielonki, która 9.11.2018 r. pod hasłem „100 deserów na 100 lat!” częstowała nauczycieli i uczniów dwukolorowymi galaretkami.

Zachęcamy do podziwiania słodkich dzieł sztuki wykonanych przez młodzież Ekonomika.