POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Ruszył punkt szczepień w szpitalu w Rydułtowach

Dzisiaj punktualnie o godzinie 8:00 ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w szpitalu w Rydułtowach. Pierwszym pacjentem, który przyjął szczepionkę był dwudziestoletni Łukasz. – Według mnie trzeba się szczepić, żebyśmy jak najszybciej uzyskali odporność stadną – mówi nam pan Łukasz.

pan Łukasz - pierwszy zaszczepiony

W dniu dzisiejszym na szczepienie do punktu przy ul. Plebiscytowej 47 w Rydułtowach zarejestrowało się 200 osób. Nadal są wolne terminy w maju. Według stanu na 12 maja:
  • 146 wolnych miejsce – Astra Zeneca,
  • 76 wolnych miejsc – Moderna.
Istnieje możliwość edycji już zapisanego terminu, np. pacjenci, którzy zarejestrowani są w innym mieście, mogą zapisać się na szybszy termin w szpitalu w Rydułtowach.
Od czerwca szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w szpitalu Rydułtowach będą wykonywane preparatami firmy Pfizer. Jest jeszcze sporo wolnych terminów.

Jak zarejestrować się na szczepienie. Można tego dokonać poprzez:

  1. Całodobową infolinię pod bezpłatnym numerem telefonu 989,
  2. Rejestrację w internecie na stronie pacjent.gov.pl (PRZEJEDŹ NA TĘ STRONĘ) lub w Internetowym Koncie Pacjenta
  3. Telefonicznie w Punkcie Szczepień Powszechnych w Rydułtowach pod numerami telefonu: 783 497 477 lub 783 518 632 (od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do godz. 14:00).
  4. Wysyłając wiadomość SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści Szczepimy się.
Przypominamy, że punkt powstał w budynku głównym Szpitala w Rydułtowach przy ul. Plebiscytowej 47. O tym, jak postępować, by proces szczepienia przebiegł sprawnie, informujemy na TEJ STRONIE INTERNETOWEJ (PRZEJDŹ).