Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rozstrzygnięto przetarg na remont ul. Grodzisko - Powiat Wodzisławski

Rozstrzygnięto przetarg na remont ul. Grodzisko

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl. Dzięki korzystnej ofercie cenowej i porozumieniu z władzami miasta Wodzisławia Śl. wyremontowany ma zostać dłuższy odcinek jezdni, niż pierwotnie planowano.

droga w trakcie budowy

Powiatowy Zarząd Dróg z siedzibą w Syryni rozstrzygnął przetarg na przebudowę nawierzchni ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śląskim. Wykonawcą robót będzie firma AUTO-TRANS ASFALTY Sp. z o.o. z Gierałtowic, a koszt inwestycji wyniesie 698 025,01 zł.

Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że modernizacja 750 metrowego odcinka ulicy Grodzisko będzie tańsza niż zakładano. W efekcie planowane jest rozszerzenie zakresu robót do kwoty miliona złotych. (Powiat i miasto zadeklarowały przekazać ze swoich budżetów na to zadanie po 500 tys. zł).

– Po rozmowie z prezydentem Wodzisławia Śl. jest zgoda na wykorzystanie całej kwoty przeznaczonej pierwotnie na to zadanie, dzięki czemu będzie mógł zostać zwiększony zakres prac o około 300-400 m nawierzchni drogi, więc w sumie uda się wyremontować około 1,2 km drogi – wyjaśnia starosta Leszek Bizoń.

W ramach przebudowy zostaną wykonane nowe warstwy bitumiczne jezdni od skrzyżowania z ul. Łużycką w kierunku Baszty oraz zostanie przebudowany istniejący chodnik na odcinku, gdzie występuje zabudowa mieszkaniowa. Termin zakończenia inwestycji planowany jest jeszcze w tym roku.