Przypominamy, że dziś rozpoczyna się przebudowa ul. Radlińskiej

Dzisiaj, 12 października (wtorek), na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim pojawi się sygnalizacja świetlna, która sterować będzie ruchem na drodze powiatowej. Będzie to pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej nr 5003S.

znak roboty drogowe

Przypominamy, iż przebudowa ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim wykonana zostanie na odcinku niespełna kilometra, na odcinku od skrzyżowania z ul. Leszka do przecięcia z ul. Kokoszycką. Inwestycja swoim zakresem obejmie przebudowę chodników, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni. W ramach inwestycji zostanie także wykonana kanalizacja sanitarna w ramach realizacji tzw. zamówienia wspólnego z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.
Całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł, z czego dofinansowanie pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 1,7 mln zł. Resztę stanowi wkład własny, który zostanie sfinansowany z budżetów Powiatu oraz Miasta Wodzisławia Śl.

Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2022 r.

Za utrudnienia przepraszamy!

Tablica informacyjna dot. finansowania przebudowy ul. Radlińskiej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, tekst alternatywny w tekście informacjiTablica informacyjna dot. finansowania przebudowy ul. Radlińskiej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, tekst alternatywny w tekście informacji