Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rolnicze szkolenie w Powiecie Wodzisławskim - Powiat Wodzisławski

Rolnicze szkolenie w Powiecie Wodzisławskim

W Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyło się szkolenie dla rolników korzystających z dopłat z terenu Powiatu Wodzisławskiego.

Szkolenie dotyczyło m. in. składania wniosków elektronicznych o unijne dopłaty bezpośrednie. Wcześniej rolnicy korzystali z wniosków w formie papierowej. Teraz będzie to możliwe tylko za pomocą wniosku w Internecie. Nowa forma składania wniosków, przy pomocy aplikacji „eWniosekPlus”, ma znacznie uprościć formalności, a także zminimalizować ryzyko popełnienia błędu. Dlatego też rolnicy poznali wygląd interfejsu nowej aplikacji oraz funkcje, z których będą korzystać przy składaniu wniosku. Dodatkowo uczestnicy wysłuchali informacji przekazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz przedstawicieli Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Powiat Wodzisławski reprezentowali Wicestarosta Danuta Maćkowska oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Janusz Wyleżych.